Tepelná čerpadla a klimatizace pro Vás

Ukázka funkčnosti klimatizace a tepelného čerpadla na reálné instalaci.

+420 777 246 084

Solární systémy

Nejjednodušším způsobem, jak využít sluneční záření pro výrobu energie, je namířit proti slunečním paprskům plochý sluneční kolektor. Na absorpční ploše kolektoru se přemění sluneční záření v teplo, které se odvádí pomocí čerpadla k dalšímu využití (ohřev TUV, přitápění i ohřev vody v bazénu).

Solární zařízení u nás

Výhodou je, že u nás dopadne více slunečního záření než ve většině jiných západoevropských či severoevropských zemích.

Solární systémy mají propracovanou konstrukci a jsou z kvalitního materiálu. Díky tomu dokáží maximálně využít záření pro ohřev vody.

 

Ploché solární kolektory Sun Time

Suntime představuje plochý solární kolektor nové generace. K jeho výrobě jsou používané nejmodernější materiály zaručující dlouhou životnost výrobku (cca 30 let) a jeho vysoký energetický zisk.

 

Z dalších výhod si jmenujme

Představujeme vám vakuovou solární trubici „heatpipe“ Apricus – Profisolar

Kolektor tohoto solární systému je celovakuový, přičemž vakuum představuje dokonalý tepelný izolant. Výhodou je, že výkon kolektoru není ovlivněný venkovní teplotou a bez problému funguje i v zimě. Hodí se tak na všechny typy solárních aplikací: ohřev TUV, topení či ohřev bazénové vody.

Výrobek se dále vyznačuje rychlým a spolehlivým přenosem tepla, který je zajišťován tepelnou trubicí z mědi. Je tu snadná instalace trubic. Potěší vás bezúdržbový provoz, kvalitní povrchová úprava hliníkové části, odolnost vůči korozi a zaručený stálý přívod slunečního záření v průběhu dne.

Vakuový solární kolektor využijete pro domácí ohřev teplé užitkové vody, ale má i své komerční využití, např. v hotelech, nemocnicích, veřejných budovách atd.

Další informace k výrobku

Vakuový trubicový kolektor

Vakuový trubicový kolektor se vyrábí v několika provedeních a je určen pro celoroční provoz. Jde o propracované zařízení, kterému nemůže plochý kolektor konkurovat. U vakuového trubicového kolektoru totiž dopadají sluneční paprsky kolmo po celý den.

Díky sklonu dopadu slunečního záření je umožněná přeměna maximálního množství záření na tepelnou energii. Pracuje se tu s maximálními zisky a minimálními ztrátami, a to po celý rok. Svůj výkon má vakuový trubicový kolektor do teploty až -48oC.

Oceníte i rovnoměrný osvit slunečními paprsky na trubicovém kolektoru. Ten je tu rozložený stejně od východu až po západ slunce. Celkově se pyšní mnohými vlastnostmi, kterých by plochý kolektor dosahoval velmi složitě.